FIFA 13’ün Kariyer Modundan Yepyeni Bilgiler!

Oyun İncelemeleri 05 Mart 2013 - 9:34 345 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

EA Sports, FIFA 13’ün kariyer moduyla ilgili yepyeni bilgiler verdi. Bu yeni ve taptaze bilgileri aşağıda madde madde hâlinde görebilirsiniz:

Uluslararası Kariyer Modu 
* Artık kariyer modundaki menajer popülerliğiniz arttıkça kontrol ettiğiniz klüplerin yanısıraülke takımlarını yönetmek üzere de teklifler  alacaksınız.
Klüp menajerliğinizi sürdürürken bir ulus takımını da kontrol edebileceksiniz
* Career Mod’daki saygınlığınız ve performansınız hangi kalitede ulusal takımlardanteklif alacağınızı belirleyecek.
Uyruğunuz ve hangi ülkenin liginde oynadığınız da ulusal takım tekliflerinize yön verecek.
* Nihai teklifi almadan önce sizle ilgilenen takımlar ile ilgili haberler basınında söylenti olarak gözükmeye başlayacak.
* Takım seçimi, Ulus takımı kontrolündeki sorumluluklarınızın önemli rollerinden biri olacak.Turnuvalara 1 ay kala veya hazırlık maçlarına 1 hafta kala takımda yer alacak oyuncuları belirlemeniz gerekecek.
* Uluslararası mücadeleler, klüp maçlarıyla paralel biçimde yürüyecek.

* Uluslararası menajerliğin kendine has bir Career Modu olacak. Böylece klübünüz ve takımınız ayrı yerlerde duracak.

Maç İçi Son Saniye Aktarımları

* Career Modundaki bir maçınızı oynarken diğer maçlarla ilgili son saniye bilgilerini Alan Ncinally ve Geoff Shreeves’in ağzıyla alacaksınız.
* Bu güncel aktarımlarda goller, kırmızı kartlar veya penaltı atışı gibi mühim konular size bildirilecek.
* Örneğin siz maçı oynarken spikeriniz bir anda “Anfield’dan gol haberi mi var?” diyecek ve Anfield’a yapılan sesli bağlantı da Shreeves;
“Anfield’dan gol! Fulham’ın Clint Dempsey’i harika bir serbest atış golüyle skoru 2-1’e getirip Fulham’ı öne geçiriyor. Şu anda 73. dakikadayız.”
“Şimdilik aktaracaklarımız bu kadar” gibi..
* Sesli aktarımları maçtan önce açıp kapatma seçeneğine sahipsiniz.

Oyuncu Hikâyeleri

* Oyuncularla etkileşim artık menajerlik kararlarınızla doğru orantılı biçimde çok hızlı bir biçimde şekillenecek.
* “Player Stories” artık Career Modunuzla beraber aylarca sürebilir. Kötü sonuçlar aldığınızda veya kilit bir oyuncu alıp satmanızla bağlantılı olacak
* Ulus takımı yönetirken de bazı oyuncu hikayeleri ortaya çıkabilir. Böylelikle hem klubünüzü hem de ülkenizi mutlu etmeniz gerekecek.

* Takımınızın performansına göre basındaki haberlerde hayranlarınızla ilgili köşe yazıları göreceksiniz. 

Be A Player Modu

 

* Be A Player’da oyuncunuzu seçtikten sonra, menajerinizden Sezon Görevleri (Season Objectives) listesi alacaksınız. Seçtiğiniz mevkiye göre bu görevleri yerine getirmek için ter dökeceksiniz.
* Sezon görevlerinizin yanısıra 4 maçlık geçici amaçlar da sizden istenecek. Bunlar arasında, goller, kart görmeme, pas yüzde oranı gibi istekler olabilir.
* Takımınızda mutsuzsanız, artık transfer olma isteği gönderebilirsiniz, veya kiralık olarak yollanıp daha fazla maç tecrübesi kazanmayı..
* Eğer yorgu veya kötü oynuyorsanız, artık teknik direktör sizi dışarı alabilecek.

* Oyunculuk günlerinizi doldurup yaşlandığınızda emekliye ayrılabilir ve teknik direktörlüğe aynı oyuncu ismiyle başlayabilirsiniz.

Sonuç Bildirimleri

*Her kariyer modu maçından sonra, o hafta ne olmuş ne bitmiş bâbında diğer takımların skorları ve son saniye haberleri sizlere sesli olarak aktarılacak.
* Lig’deki fikstür çekimleri de sizlere aynı şekilde sesli olarak bildirilecek. Ancak bu sonuç bildirimlerine oranla daha az gerçekleşiyor.
* Bir sesli bildirim gerçekleşirken siz hâlâ kariyer modundaki menüde gezinebileceksiniz veya sıradaki haftanın maçına geçebileceksiniz.

Menajerlik Ofisi

* Meslek panosundan boştaki menajer pozisyonlarına göz atabilirsiniz. Böylece sezon ortasında olsanız bile başka bir klübe transferinizi gerçekleştirme fırsatına sahip olacaksınız.
* Kariyer modunun başındaki seçiminiz baz alınarak teknik direktörünüz taç çizgisinin hemen yanında daima görülebilecek.

Transfer Anlaşmaları

* FIFA 13’ün kariyer modu için transfer sistemi tamamen yeniden oluşturuldu.
* Artık oyuncu + para veya direk oyuncu takası gibi transfer teklifleri yönlendirebileceksiniz.
* Artık oyuncu kiralarken anlaşma sonuna bonservis hakkında öncelik gibi seçenekler koyabileceksiniz.
* Artık CPU bir oyuncunuza teklif gönderdiğinde, “karşı teklif” yaparak daha fazla para isteyebileceksiniz. CPU buna karşılık önerinizi kabul edebilir, red edebilir veya başka bir teklif daha öne sürebilir.
* Kontrakt anlaşmalarınıza artık yöneticiler de müdahale ederek size istedikleri oyuncuları söyleyecek, kendi fikirlerini beyân edecekler.
* Bir oyuncuya imza attırma çabası içerisindeyken futbolcuya bir rol gösterip kendisini kontrakta daha da yaklaştırabilirsiniz. Örneğin “Yıldız oyuncu, kilit oyuncu, geleceğin yıldızı” gibi…
* Oyuncunuza bir takım teklif yapmadan önce oyuncularınızın değerini öğrenebilir ve kaç adet takımın onu izlediğini gözlemleyebilirsiniz.
* Artık oyunculara tekliflerinizi “Media Stories” bölümünden sol analog çubuk ile direk yapabileceksiniz.
* Mali durumunuzla doğru orantıda belirlediğiniz bir transfer bütçesi oluşturabilir ve bu bütçeye göre transflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son Saniye Haberleri

* “Sky Sports” tarzı bir banner ile Career Modu menüsünde güncel futbol haberleri akışı sağlanacak.

Oyuncu Özelleştirme

* Kariyer modu sezonunda oyuncularınızın görünüşünü değiştirme olanağına sahip olacaksınız.

Kullanıcı Arayüzü

* Artık oyun oynanırken, medya panelinden haber başlıklarına göz atabileceksiniz.

* Kariyer moduna ilk adımınızı attığınızda her fonksiyonun ne işe yaradığını gösteren kısa bir ‘tutorial’ eğitim süreci başlayacak.


ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FIFA 2014’te Olan Ligler

+ADw-strong+AD4-FIFA 2014+ADw-/strong+AD4'??n tek t??rk temsilcisi??+ADw-strong+AD4-Galatasaray+ADw-/strong+AD4??oldu. Argentina (Prim...

Dragon City Ejderha Üretim Siralamasi

+ADw-strong+AD4-Temel Ejderha Y??ntemleri.+ADw-/strong+AD4 +ADw-strong+AD4-Ejderhalar dam??zl??k ba??lamak i??in, ??ncelikle bu...

Dead Space 3 İncelemesi

Dead Space 3, makus talihini bir t??rl?? arkas??nda b??rakamayan ve her oyun ile hayat??na daha fazla bela ...

Alice: Madness Returns

Y??l 2001. Lisedeyim o zamanlar. Okuldan d??n????te arkada????mla beraber Tahtakale - Sirkeci - Emin??n?? g...

BU MAKALEYE YORUM YAP